W zakładce #Zostajemywdomu umieszczane będą informacje od pedagoga szkolnego oraz propozycje nauczycieli i opiekunów świetlicy na różne sposoby spędzania czasu w domu.

 

BIBLIOTEKA

Materiały edukacyjne

WIRTUALNE ZWIEDZANIE

Biblioteka szkolna poleca

Szkolna Biblioteka

Czytanie

Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży pt

ZAWSZE JEST DOBRY CZAS NA CZYTANIE

10 najpiękniejszych bibliotek na świecie

Pisarze o książkach

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020

Majowe święta

Warto czytać

Bingo

DLA NAJMŁODSZYCH

Polskie legendy

Po co ta

Dlaczego warto czytać dziecku książki

KONKURSY

    List do babci lub dziadka     Konkurs na laurkę      Super przepis      Zdrowo w domu     Świat jest nasz 

 

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

TRZYMAJ FORMĘ!!!

Dzisiejsza sytuacja w naszym świecie, to wielkie wyzwanie dla naszej aktywności fizycznej. Zamknięte szkoły, place zabaw, siłownie zewnętrzne oraz boiska nie pozwalają w pełni zaspokajać naszej chęci i potrzeby ruchu. Zachęcamy, namawiamy do podejmowania samodzielnych działań na rzecz utrzymania sprawności i kondycji fizycznej. Wykorzystajcie drodzy uczniowie Waszą wiedzę zdobytą podczas regularnych lekcji wychowania fizycznego, zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych.

Wasze domy – to również miejsce do ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Uprawianie sportu na powietrzu, o ile nie łączy się ze spotykaniem innych ludzi i przebywaniem w grupie powyżej dwóch osób ( z wyłączeniem rodzin, mieszkających pod jednym dachem) jest jak najbardziej dozwolone. Przestrzegając tych zasad można biegać, jeździć na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Zachęćcie rodziców do wspólnych ćwiczeń.

ĆWICZYMY I TRZYMAMY FORMĘ!!!

ZIELONA SALA GIMNASTYCZNA

Las, to wspaniałe środowisko do wspólnych zabaw i rekreacji, jak również miejsce do obserwacji przyrody. Proponujemy rodzicom i   dzieciom kilka ćwiczeń i zabaw, które zwłaszcza teraz, po długim „siedzeniu” w domu ,dotlenią organizm i rozruszają nasze ciało. Spacer – spacerem ale, aby nie był monotonny, wplećmy w niego trochę aktywności fizycznej.

Podczas marszu rozruszajmy nasze ramiona- kilka wymachów w różnych kierunkach, potem kilka skłonów, troszkę cwału bokiem- może przeplatanka? I już jesteśmy po małej rozgrzewce, a jak do tego dołożymy lekki truchcik- to już jest fajnie. Wykorzystajmy drzewa- jako oparcie do wykonania wymachów nóg,  zróbmy biegiem slalom między nimi.

Poćwiczmy rzuty. Nie mamy piłek do rzucania!- nic straconego!. Szyszki niech posłużą do ćwiczeń celności : do wybranego, oddalonego drzewa, do wybranej zwisającej gałęzi, rywalizujmy w rzutach – kto dalej!

Skok- nic trudnego – w lesie, naturalne przeszkody same proszą, abyś je pokonał – np. powalone drzewa, małe krzaczki, rowy.

Pobawcie się w berka czy „chowanego” – nie ważne, że zgodnie z obowiązującymi nakazami jest nas mało- zawsze „ktoś” goni lub szuka „kogoś”.

Zachęcamy do wykorzystania lasu, jako zielonej sali gimnastycznej.

Z obowiązku- przypominamy, że dojście do lasu musi się odbywać w maseczkach ( w lesie można je zdjąć), szanujmy zieleń, nie rozpalajmy ognia i przede wszystkim zachowujmy zasady bezpieczeństwa. Wyjście do lasu powinno się odbywać  tylko w towarzystwie  osoby dorosłej!

WSTĘP WOLNY :))

gimnastyka korekcyjna

ZRÓB SOBIE PRZERWĘ

PEDAGOG

Uzależnienia XXI wieku  

Ciemna strona telefonu komórkowego

Dobre rady dla ucznia

JAK SKUTECZNIE UCZYĆ SIĘ W DOMU

ŚWIETLICA

świetlica kwiecień

świetlica maj

 zajęcia świetlicowe