Aktualności

Finał konkursu biblijnego w Pelplinie

Za nami finał VIII Konkursu Biblijnego organizowanego przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej, odbywającego się pod patronatem kuratorów oświaty województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Uczennice naszego gimnazjum Martyna Oleszek i Adriana Michalczyk uczestnicząc w finale osiągnęły wysoki wynik procentowy z testu wiedzy biblijnej tj. 77% i 63% i były bardzo blisko osiągnięcia tytułów laureatów konkursu, w którym startowało 1834 uczniów gimnazjów.
Dla wszystkich 55 uczestników finału organizatorzy przygotowali wycieczki tematyczne po Pelplinie podczas, których uczniowie mogli bliżej poznać kulturę  regionu, obejrzeć i poznać historię zaliczanego do najpiękniejszych zabytków gotyckich jakim jest XIII wieczna Katedra Pelplińska, ogrody cysterskie z pałacem Biskupim oraz Muzeum Diecezjalne z unikatową Biblią Gutenberga.
Gratulujemy sukcesu!