Aktualności

Lucjan o krok od podium

10 kwietnia br. w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej odbyło się podsumowanie rywalizacji uczniów w konkursie „Od szkolniaka do żaka”, prowadzonego przez Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość Politechniki Gdańskiej.
Konkurs składał się z trzech etapów. I i II etap to etapy korespondencyjne – samodzielnej pracy przy możliwości skorzystania z wszelkich dostępnych pomocy. W III etapie – finałowym uczestnicy (najlepsi po pierwszych dwóch etapach) rozwiązywali zadania zdani tylko i wyłącznie na własną wiedzę i umiejętności matematyczne.
W wyniku tej rywalizacji uczeń naszej Szkoły Podstawowej Lucjan Jaworski znalazł się w ścisłej czołówce – zajął czwarte miejsce i do trzeciego miejsca zabrakło mu tylko 0,5 punktu. Gratulujemy świetnego wyniku! Jesteśmy pewni, że doświadczenie i wiedza zdobyte podczas rozwiązywania zadań zaprocentują w kolejnych konkursach.