Szkoła Podstawowa

 

KLASY SP w roku szkolnym 2015/2016

 


10 wrzesień 2015r. - 70 rocznica powstania Szkoły Podstawowej w Damnicy

Jubileusz  70-lecia  utworzenia polskiej szkoły w Damnicy  jest okazją do wspomnień, które zawsze pozostają w pamięci. Trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia, życia ucznia czy pracownika. Jubileusz jest okazją do weryfikowania dorobku i pisania kolejnego rozdziału biografii naszej placówki, ale także do zmierzenia się z tradycją szkoły, systemem wartości i wypracowaną przez lata renomą.
zapraszam naszych absolwentów do współpracy, do dzielenia się wspomnieniami  i chwalenia się swoimi sukcesami. Dzięki portalom społecznościowym jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Na naszej stronie internetowej www. zsdamnica.pl możecie Państwo na bieżąco obserwować nasze dokonania: sukcesy uczniów, innowacje pedagogiczne, udział w projektach unijnych i wycieczkach. Zapraszam także do odwiedzania naszego szkolnego muzeum, które zostanie utworzone do końca roku. Mamy wiele pamiątek otrzymanych wcześniej m.in.:   zdjęcia, stare kroniki, mundurki, stare ławki, sprzęt szkolny, pomoce naukowe,  książki i wiele innych pamiątek.
Z okazji jubileuszu, który jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły postanowiliśmy stworzyć kapsułę czasu, która ma być pamiątką dla przyszłych pokoleń.   Kapsuła czasu  to  pojemnik , w którym umieścimy  rysunki wszystkich uczniów  pt. ,,Szkoła przyszłości”, listy klasy czwartej, zdjęcia i filmy o szkole, aktualne wydanie lokalnej gazety i gazetki szkolnej oraz wypracowania uczniowskie. Mamy nadzieję, że zgromadzone materiały dostarczą  wielu ciekawych informacji o aktualnym życiu naszym następcom. Kapsuła zostanie wmurowana w ścianę budynku szkolnego w trakcie uroczystości jubileuszowej. Chcielibyśmy, aby  jej otwarcie  nastąpiło 10 września 2045roku, w 100 rocznicę powstania Szkoły Podstawowej w Damnicy.
Dobre rzeczy zawsze rodzą się tam, gdzie zbierają się dobrzy ludzie, gdzie jest przestrzeń dla marzeń. Dlatego mam wielki zaszczyt móc  ponownie zaangażować się  w organizację  tego jubileuszu ze  sprawdzonymi przyjaciółmi  szkoły . Szczególnie dziękuję tym , którzy angażowali się w organizacje 55 i 60 rocznicy. Szczególne podziękowania dla pani Józefa Obert z którą organizujemy już trzeci  jubileusz. Do społecznego komitetu weszli także :Maria Zaremba, Urszula  Burak, Renata Teterka, Paweł Obert, Adam Czerwonka, Katarzyna Wiśniewska, Hanna  Godlewska. Dziękuję, także Radzie Rodziców, uczniom i zespołowi nauczycieli, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowują  jubileusz. Szczególne Wioletcie Bogusz, Sławomirze Seweryńskiej, Jolancie  Kozyrskiej, Annie Czerwona, Elżbiecie Lubińskiej, Janowi Lubińskiemu, Katarzynie Dzitko-Nawrockiej, Kamili Wenta i Tomaszowi Maciejewskiemu.
Dziękujemy za szerokie zaangażowanie  w funkcjonowanie szkoły rodzicom uczniów, których wielu jest naszymi  absolwentami.  Ich przykład jest niezwykle ważny w procesie wychowywania kolejnych pokoleń młodych ludzi, którzy mogą być dumni  ze wspólnych korzeni i poczucia tożsamości z własna szkołą.