Historia i absolwenci Historia szkoły i absolwenci

Spotkanie z Gosią Repke

W kolejnej odsłonie cyklu "Zwykli niezwykli - czyli fascynujący świat naszych absolwentów”, gościliśmy w szkolnej bibliotece naszą absolwentkę, a obecnie maturzystkę  technikum Zespołu Szkól Technicznych – Małgorzatę Repke. Nasza absolwentka od zawsze interesowała się modą i wykazywała nieprzeciętne zdolności plastyczne. Po gimnazjum postanowiła rozwijać swoje pasje i zdolności, dlatego wybrała klasę o profilu technik technologii odzieży  w Zespołu Szkól Technicznych w Słupsku. Czas nauki w technikum obfitował w jej życiu w ciekawe i ważne wydarzenia, między innymi jej własny wernisaż ,,Suknie Niewoli” , w którym uczestniczyli znana modelka J.Krupa i prezydent Słupska R.Biedroń. Jej osiągnięcia w szkole pozwoliły jej na zakwalifikowanie się na praktyki w Hiszpanii. Gosia podzieliła się z nami swoimi sukcesami i planami na przyszłość, zaprezentowała zaprojektowaną i uszytą przez siebie odzież. Zachęcała naszych uczniów, by zawsze wierzyli w siebie i nie bali się realizować marzeń.

Nasz absolwent w spektaklu

W Starostwo Powiatowe odbyła się IX Konferencja z cyklu "Zdrowie dzieci i młodzieży" nt. dopalacze zagrożenie zdrowia i życia. Podczas konferencji odbył się spektakl, w którym wziął udział nasz absolwent Patryk Cisek.

Fot. APR-SAS

Zwykli niezwykli … czyli fascynujący świat naszych absolwentów - Aleksander Modzelewski

18 czerwca 2015r. po raz kolejny w ramach projektu ,,Zwykli niezwykli … czyli fascynujący świat naszych absolwentów”, gościliśmy w szkolnej bibliotece naszego dawnego ucznia. Tym razem  odwiedził nas absolwent z 2008r. -  Aleksander Modzelewski. Pasjonat historii, a w szczególności rekonstrukcji historycznych, student Akademii Morskiej w Szczecinie. Aleksander opowiadał o swojej pasji i zainteresowaniu historią II wojny światowej. Grupa rekonstrukcyjna, do której należy Alek, stara się odtwarzać wydarzenia sprzed ponad 60 lat metodą pokazywania historii „na żywo”. Jego ulubionym „kawałkiem historii” jest lądowanie żołnierzy amerykańskich w Normandii. Dzień rozpoczęcia operacji został nazwany przez aliantów D-Day. W tym roku w Helu po raz dziesiąty odbędzie się D-Day, w którym wystąpi m.in. grupa rekonstrukcyjna Alka, w mundurach historycznych, ze sprzętem wojskowym i pojazdami z tamtych lat. Będzie można zobaczyć z bliska dynamiczne inscenizacje w fortyfikacjach i na plaży. Nasz gość zachęcał młodych słuchaczy do rozwijania swoich pasji, poznawania historii, w której tworzeniu uczestniczyli ich dziadkowie i poznaniu na własnej skórze tego co oni przeżyli. Zademonstrował oryginalne elementy umundurowania i wyposażenia żołnierza z tamtych czasów. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali opowiadań i obejrzeli filmy i zdjęcia zaprezentowane przez starszego kolegę.

Podkategorie

  • Absolwenci szkoły podstawowej

    W oddzielnych artykułach załączamy poszczególne roczniki absolwentów Szkoły Podstawowej w Damnicy

    Liczba artykułów:
    70