Sport

Osiągnięcia sportowe rok 2010/2011

Wicemistrzowie powiatu w koszykówce

Siłacze

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  w dniu 13 listopada 2010r. odbyły się„ III Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Słupskiego - Turniej Wyciskania Leżąc dla Gimnazjalistów”. Organizatorami byli Stowarzyszenie Sportowo Integracyjne Aktywni Damnica  oraz Zespół Szkół w Damnicy. W imprezie, która się odbyła przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wzięło udział siedemnaścioro zawodników z tego ośmiu z gminy Damnica.

Zgodnie z regulaminem imprezy, zawodników klasyfikowano w trzech kategoriach indywidualnych i kategorii drużynowej.  Drużynowo wygrała Jastarnia I, a  gimnazjum w Damnicy zajęło drugie miejsce. Dodatkowo nagrodzono najlepszego zawodnika turnieju, którym został Michał Sołoducha z Gimnazjum w Damnicy. Ten młody zawodnik osiągnął jak na swój wiek dość dobry wynik 82, 5kg przy wadze 55, 5kg. Jest to kolejny talent sportowy z naszej gminy, mamy nadzieję, że będzie potrafił i chciał wykorzystać swoją szansę na karierę sportową. Gratulujemy również Filipowi Sikora i Wojtkowi Sycha za zajęcie 4 i 5 miejsca.

Takiego sukcesu jeszcze nie było - wicemistrz Polski w naszej szkole

Nasz uczeń Michał Sołoducha zajął  drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu lężąć w katergorii juniorów.

Pierwszy tak wysoki sukces w tenisie stołowym
    Kamil Kosucho i Dawid Żurawski  zajęli II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym.
GRATULACJE i słodkości na apelu.

Turniej unihokeja
    Dnia 16.10.2010 roku odbyły się zawody unihokeja dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Mecz odbył się w Damnickiej szkole na ul. Marii Konopnickiej. W zawodach brali udział uczniowie klas IV, V oraz VI: Cezary Dwulit, Radek Baran, Krystian Wojciechowski, Mariusz Czarnowski, Krystian Sobociński, Maciej Jaśkiel, Maja Sierputowska, Weronika Rompska, Sandra Czarnuch, Aleksandra Modzelewska, Daria Giez, Natalia Baran, Nikola Sikora, Izabela Słodzińska, i Justyna Szafrańska. Naszymi rywalami była szkoła z Domaradza. Dziewczęta rozegrały mecz 2:1 przy czym wygrała Damnica. Następnie zagrali chłopcy, którzy z Domaradzem wygrali 10:1. Największą ilość bramek, w grupie chłopców zdobył Radek Baran z kl.VI

III miejsce w  koszykówce męskiej  szkół gimnazjalnych w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży