W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy z Urzędu Gminy pierwszych 8 sterylizatorów powietrza przeznaczonych do sal lekcyjnych, a dzisiaj dotarło do nas kolejnych 8. Sterylizatory eliminują wirusy, bakterie, zanieczyszczenia mechaniczne oraz zarodniki pleśni i grzybów. Posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Nie są szkodliwe dla zdrowia, produkowane są przez polską firmę. Zakupione zostały w trosce o bezpieczeństwo m.in. uczniów i nauczycieli.

Dodatkowo do szkoły trafiły termometry, które otrzymaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego. W ramach wsparcia otrzymaliśmy także 2700 maseczek i kilkadziesiąt litrów płynu dezynfekującego.

Wszystkie te działania pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo uczniów, wychowanków, nauczycieli i pozostałych pracowników Zespołu Szkół w Damnicy. Mamy nadzieję, że zachowane środki bezpieczeństwa pozwolą nam jak najdłużej cieszyć się bezpośrednim nauczaniem.