23 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz promujący akcję „Zdrowe czwartki”. Pomysł zrodził się wśród uczniów wchodzących w skład Samorządu Uczniowskiego, a ma na celu  promocję zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Jako pierwsza taki kiermasz zorganizowała klasa VIII a wraz z wychowawczynią, panią Kamillą Wentą. Już od 8 rano pojawili się pierwsi klienci, a parter, gdzie ustawiono stoiska, roiły się od uczniów wszystkich klas. Młodzi sprzedawcy, którzy prowadzili kawiarenkę, z cierpliwością obsługiwali kolejnych klientów oraz dbali o porządek na stołach i estetykę produktów. Stoiska oferowały: świeżo wyciskane „Gumisiowe soki”, koktajle z „Mlecznej Krainy”, fantastyczne babeczki, ciasta, ciasteczka i galaretki. Nie zabrakło także „smaku PRL-u, czyli pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. W strefie SPA i RELAXU można było zaznać chwili wytchnienia i wyciszenia podczas masażu karku, rąk i stóp wykonywanych przez naszych szkolnych, ale solidnie przeszkolonych fizjoterapeutów. Nie zabrakło także chętnych na „rajskie tatuaże” malowanych przez nasze szkolne artystki. W przygotowanie i przebieg kiermaszu włożono całe serce.

Ósmoklasiści dziękują za tak liczną klientelę i z przyjemnością przekazują organizację kolejnego kiermaszu młodszym kolegom.