Drodzy Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Damnicy,

Od jutra formalnie rozpoczyna się proces kształcenia na odległość. Przez ostatnie dwa tygodnie mieliśmy możliwość wypróbować różne sposoby kontaktu z Państwem i uczniami, kanały przekazywania informacji, wskazówek, odbioru informacji zwrotnej. Jak pokazało doświadczenie, nie wszystkie z nich okazały się skuteczne. Od jutra każdy Rodzic lub uczeń musi się codziennie kontaktować przez e-dziennik ze szkołą. Osoby, które nie mają aktywnych kont w dzienniku, muszą takie utworzyć. W przeciwnym razie, trzeba będzie odbierać wersje papierowe materiałów ze szkoły.

Każdego dnia uczniowie klas I – VI będą mieli  nie więcej niż 4 lekcje, a uczniowie klas VII – VIII nie więcej niż 5. Rezygnujemy z niektórych lekcji, a także z wychowania fizycznego, którą to aktywność uczniowie powinni realizować we własnym zakresie w oparciu o przesłane sugestie nauczycieli. Niektóre lekcje będą się odbywały co dwa tygodnie. Materiały do lekcji będą publikowane między godziną 8.00 a 13.00 w czasie lekcji. Aby je pobrać należy się zalogować na swoje konta do dziennika. Nie musi się to odbywać w czasie „rzeczywistym”. Będziemy starać się monitorować ilość dodatkowych prac pisemnych czy praktycznych przypisanych do danej klasy.

Zarówno Państwo, jak i dzieci możecie się w godzinach 8.00- 12.00 kontaktować z nauczycielami przez e-dziennik, maila lub inny podany przez nauczyciela sposób.

Dzisiaj w godzinach wieczornych na stronie e-dziennika zostanie opublikowany plan lekcji na najbliższy tydzień. Proszę się nie zdziwić, jeśli będą w nim tzw. „okienka”. To tylko kwestie techniczne (dostępności nauczyciel), które nie pozwoliły zapisać tych lekcji jedna po drugiej.

W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji, również przez e-dziennik, mail czerska.m@zsdamnica.pl, tel. 535999321.