Wolontariusze Sztabu #7398 przy Zespole Szkół w Damnicy zebrali w dniu 32 FINAŁU WOŚP do puszek 16 644,64 zł. Natomiast w wyniku licytacji, która odbyła się w CEiKu w Damnicy uzyskaliśmy 9 173,47 zł, co daje nam łączną kwotę 25 818,11 zł!!! Do puszek w dniu zbiórki wpłynęła też obca waluta, głównie euro w kwocie 102,29. Zebrane tego dnia pieniądze zostały policzone przez komisję w składzie: Maria Czerska, Katarzyna Dzitko, Dorota Sulikowska, Joanna i Grzegorz Michalscy, Izabela Rak i Ewelina Łoś. W tym roku byliśmy wspomagani przez liczarkę do bilonu, którą otrzymaliśmy dzięki uprzejmości pracowników mBanku.

Wsparli nas również swoją obecnością i pomocą Wójt Gminy Damnica pan Andrzej Kordylas i zastępca Wójta pan Grzegorz Kiczmachowski.

Nasi dzielni wolontariusze z  Zespołu Szkół w Damnicy, Szkoły Podstawowej w Damnie i Szkoły Podstawowej w Zagórzycy, wykorzystując przepiękną pogodę odwiedzili większość gospodarstw domowych w naszej gminie i spisali się na medal! Podziękowania należą się opiekunkom naszych wolontariuszy – pani Agnieszce Trusiak z SP w Zagórzycy oraz w szczególności pani Bożenie Cieślickiej i pani Ewelinie Łoś z SP w Damnie.

Warto dodać, że w naszej szkole zebraliśmy sumę 1428,81 zł, przy czym 499,57 zł zebrało przedszkole, a w szkole podstawowej 929,24 zł. Młodzież szkolna, dzieci , maluszki, wszyscy bardzo zaangażowali się w tegoroczną zbiórkę. Były zbiórki do puszek, a w ostatni czwartek przed feriami uczniowie klasy VI b ze swoją wychowawczynią Panią Anią Zawadzką, przy wsparciu  rodziców przygotowali kiermasz w ramach „ Zdrowych czwartków”. Była więc sprzedaż owoców, warzyw, zdrowych babeczek, ciasteczek i innych przekąsek, a cały utarg ze sprzedaży przeznaczono na wsparcie WOŚP.

W piątek w naszej szkole 148 osób, małych i dużych, uczniów i nauczycieli, brało udział w biciu rekordu w Grupowym Tańcu Poloneza. Dziękujemy pani Sławomirze Seweryńskiej i wychowawcom klas I -III za przygotowanie uczniów i choreografii. To wyzwanie, które rzucił sztab WOŚP z Tarnowa Podgórnego. Film z tego wydarzenia można obejrzeć na szkolny You Tube. Link zamieszczamy poniżej.

Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali na licytację vouchery oraz wykonane przez siebie przedmioty i produkty, którzy zadbali o wolontariuszy przygotowując dla nich poczęstunek, osobom występującym oraz pracownikom Centrum Edukacji i Kultury z Panią Katarzyną Sobolewską,  którzy zorganizowali całą imprezę w dniu 28.01.2024 r.

Tak niewiele trzeba, by grać razem w jednej drużynie i właśnie przez te ostatnie dni to pokazaliśmy. Jesteśmy z Was – Drodzy Uczniowie bardzo dumni, że okazaliście wielkie serce.

Jesteśmy też bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nam zaufali, byli z nami tego dnia i wspierali akcję WOŚP.