W dniu 18 maja br. delegacja ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Damnicy wraz ze sztandarem szkoły wzięła udział  w XII Diecezjalnym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie. Naszą szkołę reprezentowali dyrektor Pani Maria Czerska, katechetka Pani Dorota Sulikowska oraz poczet sztandarowy w składzie Hanna Krysiak, Nikola Kowalska i Piotr Zagórowski.

Organizatorem Zjazdu był Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych do kościoła w asyście Orkiestry Begama, gdzie następnie Jego Ekscelencja Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna celebrował msze świętą, w której dziękował za wielki dar, jakim było nauczanie Jana Pawła II. Po mszy złożono kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnej Hali Sportowej. Niezwykle miłe słowa do młodzieży oraz wszystkich zgromadzonych skierowała Pani Małgorzata Bielang – Pomorski Kurator Oświaty. W uroczystości wzięli udział także biskup diecezjalny ks. Ryszard Kasyna, włodarze gminy Stara Kiszewa, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz cała społeczność szkolna. Na część artystyczną składał się montaż słowno  – muzyczno – taneczny, którego motywem przewodnim były pielgrzymki Jana Pawła II. Podziwialiśmy ogrom pracy włożony w przygotowanie przedstawienia, dekoracji, chorografii oraz strojów.

Na koniec przedstawiciele szkół ułożyli wspólnie z puzzli portret naszego patrona, a pozostali uczestnicy odśpiewali nowy utwór muzyczny na melodię Barki ułożony przez szkoły Jana Pawła II biorące udział w wydarzeniu. Autorem „naszej” zwrotki jest Hubert Jarosiewicz. Oficjalna część spotkania zakończyła się wspólnym zdjęciem. W tegorocznej uroczystości wraz z organizatorami wzięło udział 15 szkół noszących imię wielkiego Polaka.

Losowanie wyłoniło kolejnego organizatora zjazdu szkół w roku 2024, którym będzie szkoła w Gowidlinie.

Poniżej linki do fotorelacji:

https://zkiwstarakiszewa.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/549641/fotorelacja_z_xii_diecezjalnego_zjazdu_szkol_im_jana_pawla_ii_

https://www.facebook.com/people/Zesp%C3%B3%C5%82-Kszta%C5%82cenia-i-Wychowania-im-Jana-Paw%C5%82a-II-w-Starej-Kiszewie/100090087606215/