1 października uczniowie ze szkoły w Damnicy, Zagórzycy i Damna wybrali się do Sopotu. Wyjazd był nagrodą dla laureatów VI Gminnego Konkursu Literackiego „Młodzi Tworzą Literaturę” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Damnica. Wycieczkę zorganizowała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – pani Dorota Nowak.
Zwiedziliśmy „Sopotekę”- Galerię Kultury Multimedialnej. Czytelnicy mają tu do dyspozycji stanowiska z konsolami, gry planszowe, filmy na DVD i oczywiście książki papierowe jak i w postaci ebooków czy audiobooków. Ciekawym pomysłem jest strefa koszy plażowych do pracy indywidualnej. Następnie wybraliśmy się główną ulicą tzw. „Monciakiem” na molo. Na koniec udaliśmy się do Sopockiej Galerii Sztuki Współczesnej. Tam obejrzeliśmy dwie wystawy: „Ku wolności” oraz „ Od Black Mountain College do Pop Artu”. To był udany dzień. Dziękujemy panu Wójtowi Andrzejowi Kordylasowi za umożliwienie nam wyjazdu i sfinansowanie kosztów wycieczki.