31 maja na wycieczkę do Gdańska wybrali się uczniowie wyróżnieni w VII Gminnym Konkursie Literackim „Młodzi Tworzą Literaturę” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Damnica, kóry również był fundatorem tej wycieczki.

Uczniowie zwiedzili nowoczesną Bibliotekę Manhattan, która znajduje się w centrum handlowym oraz Bibliotekę na ul.Mariackiej, która posiada księgozbiór dotyczący głównie Pomorza, Gdańska,  jego historii, geografii i kultury.

Uczniowie odwiedzili również zabytkowy budynek „Mleczny Piotr”, który znajduje się w stoczni Cesarskiej, gdzie obejrzeliśmy wystawę Pani Agnieszki Wołodźko „Retrospektywa”. Mieliśmy okazję poznać Panią Agnieszkę, która opowiedziała nam o swoich pracach. Byliśmy również w pracowni Pana Czesława Podleśnego, który przybliżył nam tajniki swoich dzieł, a także nowych wizji.