W sobotę 8. lutego, uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego, wybrali się na wycieczkę. Pierwszy przystanek miał miejsce w Chmielnie, w Muzeum Kaszubskiej Ceramiki Neclów. Uczniowie mieli okazję poznać historię rodziny Neclów, która od X pokoleń zajmuje się produkcją przedmiotów z gliny oraz obejrzeć wystawę ceramiki. Ponadto dzieci zapoznały się z procesem wyrobu naczyń ceramicznych. Najważniejszą częścią tej wycieczki była możliwość sprawdzenia się na kole garncarskim. Dzieci mogły własnoręcznie wykonać miseczki, kubeczki lub wazoniki.

W następnej kolejności uczniowie przejechali do Ręboszewa, gdzie znajduje się replika drewnianego wiatraka typu „Koźlak”, w punkcie widokowym Kaszubskiego Parku Krajobrazowego – na szczycie góry „Sobótka”.

Tutaj dzieci na szczycie tego wzgórza (221,3 m n.p.m.), mogły podziwiać piękną panoramę na okoliczne wzgórza i jeziora.