W roku szkolnym 2021/2022 aż 8201 uczestników stawiło czoło książkowemu wyzwaniu, w ramach którego uczniowie z czterech różnych grup wiekowych musieli przeczytać zaproponowane lektury, m.in. powieści obyczajowe, fantastykę oraz reportaże, w sumie 27 tytułów.

Celami konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury.

Wśród najlepszych czytelników znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

ZUZANNA KRYSIAK

BARTŁOMIEJ MACIEJCZAK

GABRIELA WARKOCKA

Właściwie wygrali wszyscy uczestnicy WMC, ponieważ dotrwali do końca i przeczytali wszystkie książki. Z całego serca dziękuję naszym uczniom za ogrom pracy, który włożyli w ten konkurs i poświęcenie swojego wolnego czasu.


Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji!