Walentynki to dzień miłości, przyjaźni. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, sympatii.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano pocztę walentynkową. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia, wrzucali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Nasi szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Karteczki z wyrazami sympatii, liściki z życzeniami i lizaki, oczywiście z serduszkami, były najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich symbolem.

Czerwony kolor i symboliczne serduszka  dominowały w tym dniu na szkolnych korytarzach.