Pod koniec maja, uczniowie klas VII i klasy VIII, wyjechali wraz z wychowawcami na wycieczkę do Smołdzińskiego Lasu, atrakcyjnie położonej miejscowości niedaleko Słowińskiego Parku Narodowego, w odległości 3 km od Morza Bałtyckiego. Po zakwaterowaniu pojechaliśmy rowerami w kierunku morza, które znajdowało się kilka kilometrów od naszego miejsca pobytu. W drugim dniu pokonaliśmy ponad 11 km, byliśmy na wyjątkowej plaży w Czołpinie, ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym oraz zwiedziliśmy latarnię morską,  z której podziwialiśmy piękne widoki rozciągające się na ruchome wydmy oddzielające jezioro Łebsko od morza. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy zapewniał nam wiele atrakcji sportowych – siłownię, boiska, trampoliny, ognisko, dyskotekę i wiele innych. Wycieczkę nad Morzem Bałtyckim będziemy jeszcze długo wspominać z uśmiechem na twarzy oglądając wspólne fotografie. Bardzo nam się podobało.