6 września br., już piąty raz, UKS Damnica oraz Zespół Szkół w Damnicy, byli organizatorami Turnieju Piłki Siatkowej. Głównym celem tych sportowych zmagań jest upowszechnianie aktywności fizycznej, a przede wszystkim aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Rozpoczęcia tego wydarzenia dokonał Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Kordylas.
Do turnieju przystąpiło 6 zespołów. Jak zwykle nie zawiedli nasi absolwenci, którzy utworzyli swój zespół – KS Damnica. Gościliśmy też: zespół „Absolwentów” z Zagórzycy, drużynę UKS Zagórzyca, grupę „Maczety” z Damna, zespół dziewcząt, w skład którego weszły nasze absolwentki i uczennice gimnazjum oraz drużynę chłopców (również nasi uczniowie i absolwenci). Grano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach, a potem rozpoczęły się mecze o ostateczną kolejność.
Podsumowania i wręczenia pucharów oraz dyplomów dokonał Dyrektor Szkoły:
I miejsce i Puchar Dyrektora ZS Damnica – Absolwenci Zagórzyca
II miejsce i puchar – KS Damnica
III miejsce i puchar – Maczety Damno

Dyrektor Andrzej Kordylas wręczył też pamiątkowe zdjęcie z autografem Giby dla najlepszej zawodniczki zwycięskiej drużyny. Organizatorzy składają podziękowania Pani Ewie Diegner, za wsparcie turnieju od strony medycznej. Dziękujemy wszystkim za udział, a przede wszystkim za miłą i przyjazną atmosferę. Kolejny turniej piłki siatkowej już za rok!