W czwartek, 24 czerwca, uroczyście żegnały się nasze kochane przedszkolaki. Ze względów sanitarnych każda z grup miała swoje osobne zakończenie. Mogliśmy podziwiać naszych małych artystów w występach – recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Wszystkie grupy wspaniale zaprezentowały się przed rodzicami, a największy aplauz i podziw wzbudził występ Sówek – najstarszej grupy, której wychowankowie opuszczają już przedszkole i od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Pokazali, że są do tego świetnie przygotowani.

W piątek, 25 czerwca, zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2020/2021 nastąpiło zakończenie zajęć edukacyjnych w szkole podstawowej. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa pierwsza część dla uczniów klas I – VI odbyła się bez udziału rodziców. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne, a uczniowie klas I – III także pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wśród uczniów klas IV – VI aż 23 na 63 uczniów uzyskało świadectwa z wyróżnieniem. W drugiej części zostały wręczone świadectwa uczniom klas siódmych oraz uczniom kończącym szkołę podstawową. Wśród 28 uczniów klas ósmych połowa osiągnęła wyniki pozwalające cieszyć się świadectwem z biało – czerwonym paskiem. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły Podstawowej nr 1 w Damnicy im. Jana Pawła II w godne ręce uczniów klas siódmych. Wójt Gminy Damnica, Pan Andrzej Kordylas, wręczył nagrody dla najlepszych absolwentów w naszej gminie. Zostali nimi Julia Jaśkiewicz oraz Ewaryst Jaworski. Rada Rodziców ufundowała nagrodę dla ucznia najbardziej zaangażowanego w działalność na rzecz szkoły i środowiska. Został nim Tomasz Dudzik. Uroczystość zakończyły podziękowania, życzenia, pożegnania i zabawny film, którym uczniowie klas ósmych zechcieli się podzielić na stronie internetowej szkoły i na Facebooku.