W tym roku świętu nauczycieli i pracowników szkoły towarzyszyło szereg działań przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Najmłodsi uczniowie przygotowali  własnoręcznie piękne laurki z życzeniami oraz bukieciki różyczek z jesiennych liści. Śpiewające życzenia na szkolnym facebooku zaprezentowali uczniowie klasy III a.

Starsi uczniowie mieli więcej zadań. Jedno polegało na opracowaniu i przygotowaniu posteru na temat historii Dnia Edukacji Narodowej. Wykonane prace prezentowane są na holu szkoły. Można tam znaleźć wiele informacji na temat Komisji Edukacji Narodowej oraz poznać jej prekursorów. Kolejnym zadaniem było upodobnienie się do nauczycieli i wykonanie zdjęcia. Wystawka zdjęć dostarczyła wiele radości nauczycielom i pracownikom. Musieli odgadnąć kogo przedstawia dana fotografia. Trzeba przyznać, że niektóre kreacje były bardzo trafne i pomysłowe.

Samorząd Uczniowski podjął się też kolejnej inicjatywy. We współpracy z Radą Rodziców i Gminnym Ośrodkiem Kultury  uczniowie klasy VII b i IV b przygotowali własnoręcznie malowane ekologiczne siatki. Pod okiem pani Katarzyny Sobolewskiej powstały piękne prace, które z pewnością znajdą zastosowanie chociażby do pakowania zeszytów do sprawdzenia. Pani Katarzynie Sobolewskiej należą się wielkie podziękowania za organizację warsztatów i wsparcie praktyczne. Pięknie zapakowane prezenty zostały wręczone na uroczystej Radzie Pedagogicznej.

Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, obchody święta Edukacji Narodowej były udane, a każdy nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał upominek oraz piękne życzenia.