Niepozorna rzeżucha ma właściwości prozdrowotne i kosmetyczne. Stanowi świetne źródło potrzebnych organizmowi witamin, między innymi witaminy C czy mikroelementów. W okresie Świąt Wielkanocnych wykorzystuje się ją do dekoracji stołów, a później jako dodatek do potraw.

Uczniowie klasy II a już tydzień przed Wielkim Czwartkiem założyli hodowlę rzeżuchy. Wysiewali ją tradycyjnie – na talerzykach z mokrą watą, lub bardziej pomysłowo- w skorupkach jaj, kieliszkach, ozdobnych doniczkach.

Przez tydzień podczas zajęć obserwowaliśmy wzrost roślinek. Uczniowie pilnowali, aby zawsze miała wodę i odpowiednie naświetlenie. Niektórzy zaczęli ją nawet podjadać. Po tygodniu z niepozornych ziarenek wyrosły rzeżuchowe łączki.

Hodowle zostały wykorzystane do stworzenia wielkanocnych dekoracji, które można podziwiać na zdjęciach.