„Czym jest wolność, wie ten, kto ją stracił. Ten, kto przeżył niewolę i śmierć widział braci.”11 listopada 2020 roku będziemy obchodzić 102. rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą Polskę niepodległości. 11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.
W związku z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasa 8a Zespołu Szkół w Damnicy wraz z wychowawcą, p. Maciejem Ziatykiem realizowali projekt „11 listopada – Święto Niepodległości” na godzinie wychowawczej.
Projekt ma na celu przybliżenie historii walki Polaków o wolność w różnorodny sposób w XX i XXI wieku. Efektem projektu jest podziękowanie w formie filmu za ponad 100 lat walki w obronie czterech, a nawet pięciu pokoleń Polaków.
W imieniu klasy 8a zapraszamy i zachęcamy całą społeczność ZS Damnica do obejrzenia filmu: