Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego przez Zespół Szkół w Damnicy oraz Radę Rodziców. W sobotę 9 czerwca na damnickim stadionie spotkać można było przedszkolaków, uczniów a przede wszystkim rodziców, którzy tego dnia postanowili aktywnie spędzić czas. Rozpoczęcia Pikniku dokonał Pan Andrzej Kordylas-Dyrektor Zespołu Szkół w Damnicy zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Najpierw scena należała do najmłodszych przedszkolaków.  Piosenki i  tańce w ich wykonaniu zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie odbyły się różne konkurencje sportowe: biegi przez przeszkody, strzały do bramki, skoki na linie, rzuty do celu, rozgrywki piłki siatkowej, badminton, przeciąganie liny. Jednocześnie, inni uczestnicy brali udział w rajdzie pieszym, a jeszcze inni zwiedzali siedzibę damnickiego Nadleśnictwa. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało i cieszy fakt uczestnictwa zarówno dzieci jak i rodziców, którzy z zapałem przystępowali do różnych atrakcji. Powodzeniem  cieszyła się zabawa „Bądź kreatywny”, w której zarówno uczniowie klas I-III jak i ich rodzice wykazali się pomysłowością w tworzeniu różnych rzeczy z pudeł i kartonów. Dzieci odwiedzały też stoisko „Warkoczyki za uśmiech”, które przygotowały i prowadziły uczennice z gimnazjum. „Mikrofon dla wszystkich” to oferta kierowana do tych, którzy chcieli się zaprezentować na scenie. Na wszystkich uczestników pikniku czekały kiełbaski z grilla oraz napoje. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie naszej inicjatywy, a w szczególności:

– Dyrektorowi WOSANA Damnica, Panu Wojciechowi Puzdrowskiemu,

– Nadleśniczemu Nadleśnictwa Damnica, Pani Beacie Topolińskiej,

– Dyrektorowi ZGK Damnica, Panu Andrzejowi Łosiak,

– Dyrektorowi CEiK Damnica, Panu Grzegorzowi Gurłacz,

– Prezesowi KS Damnica, Panu Krzysztofowi Kozłowskiemu,

– Radnym Gminy Damnica, Pani Joannie Michalskiej, Pani Sławomirze Seweryńskiej, Panu Pawłowi Obert,

– Pani Annie Krysiak

– Panu Damianowi Gonciarz.

Rozkład autobusów w dniu 09.06.2018 r.:

– 7.15 – Świecichowo,

– 7.20 – Bięcino,

– 7.35 – Łebień,

Przewidywany powrót po godz. 12.00