W dniu 29 września 2022 r. uczniowie klasy pierwszej weszli do grona społeczności naszej szkoły i stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. Odświętnie ubrani zaprezentowali swoje umiejętności.Uczniowie zaśpiewali dużo piosenek. Zaśpiewali nawet piosenkę w języku angielskim, pięknie wyrecytowały wiersze. Odpowiadali również na pytania-zagadki. Pochwalili się umiejętnościami matematycznymi oraz układaniem wyrazów z sylab. Po złożeniu ślubowania Dyrektor Szkoły-Pani Maria Czerska dokonała pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali podarunki i gratulacje od Wójta Gminy Damnica-Pana Andrzeja Kordylasa, Sekretarz Gminy- Pani Izabeli Rak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy-Pani Doroty Nowak, Przewodniczącej Rady Rodziców-Pani Pauliny Kwiatkowskiej, Dyrektor Centrum Edukacji i Kultury-Pani Katarzyny Sobolewskiej, Radnej Gminy Damnica- Pani Sławomiry Seweryńskiej. Pierwszaki otrzymali również słodkości od klasy 2a, 2b i klasy 3a . Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie na tę uroczystość. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji imprezy. To był dzień pełen wrażeń.