W dniu 9 kwietnia w naszej szkole odbył się inauguracyjny pokaz i szkolenie w ramach przygotowań do Olimpiady Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. W dniu 25 maja 2018 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbędzie się druga edycja Olimpiady Pierwszej Pomocy Przedmedycznej realizowana w ramach programu edukacyjnego z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla szkół powiatu słupskiego pt. „ABC pierwszej pomocy”. W finale Olimpiady uczestniczyć będą 23 drużyny reprezentujące szkoły z powiatu słupskiego. W ramach przygotowania do Olimpiady ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego w Słupsku przeprowadzą dla wszystkich szkół, które zakwalifikowały się do finału bezpłatne pokazy ratownictwa medycznego dla uczniów tych szkół oraz ćwiczenia dla drużyn, które będą reprezentować te szkoły w finale. W spotkaniu wziął udział także pomysłodawca programu, Naczelnik Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obronności Starostwa Powiatowego w Słupsku, pan Waldemar Fuchs.

źródło tekstu i zdjęć: www.damnica.pl