Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy uczcić organizując wspólnie z panią Anią Kubik „Niepodległościowe poranki w bibliotece”. Podczas codziennych spotkań utrwalaliśmy „Katechizm polskiego dziecka”, a zaproszeni goście m. in. Pani Maria Czerska, czytali nam wiersze Michała Rusinka ze zbioru „Jaki znak twój – wierszyki na dalsze sto lat niepodległości”, tłumaczące w przystępny dla dzieci sposób kolejne wersy wiersza Władysława Bełzy. Przy okazji rozmawialiśmy o polskich symbolach narodowych, o pięknie naszej ojczyzny, patriotyzmie i o nas – małych Polakach – jacy jesteśmy, jacy być powinniśmy. Ciekawą pamiątką tych spotkań były biało – czerwone znaczki oraz tematyczne prace plastyczne. Nasze spotkania stanowiły ciąg dalszy realizacji programów „Bajkowa godzina” oraz „Mały miś w świecie wielkiej literatury.