W dniu 10.11.2017 r. w szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości dzieci śpiewały pieśni patriotyczne. Po apelu wszyscy udali się na nowe boisko wielofunkcyjne, które zostało dziś oddane do użytkowania. Symboliczna wstęga została przecięta przez cztery osoby: Wójta Gminy Damnica, Przewodniczącego Rady Gminy Damnica, Dyrektora Zespołu Szkół w Damnicy oraz ucznia naszej szkoły. Nowy obiekt został poświęcony przez księdza kanonika Henryka Jereczka. Następnie każdy mógł „wypróbować” możliwości boiska oddając rzut do kosza.

O godzinie 12.00 w szkole rozpoczął się koncert charytatywny w wykonaniu Anny Chodyny, którego celem było zebranie datków dla Dawida. Chłopiec został dotknięty chorobą nowotworową a jego rodzina została poszkodowana w sierpniowej nawałnicy. Wolontariusze zebrali 820,10 zł, które zostaną przekazane rodzinie chłopca. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przekazane datki. 

Po koncercie rozpoczął się Międzyszkolny Turniej Piłki Koszykowej. Zwyciężyła drużyna gospodarzy.