Przez cały listopad uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu akcjach, konkursach, turniejach i uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wspólnie z nauczycielami dekorowali biało – czerwonymi gołębiami i motylami klasy i korytarze szkolne, śpiewali hymn państwowy przed Centrum Edukacji i Kultury, obejrzeli montaż słowno – muzyczny ” Nieskończenie Niepodległa” przygotowany przez swoich kolegów z klas VII, VIII SP oraz III gimnazjum, uczestniczyli w prelekcji historycznej, a także rozgrywali mecze i turnieje sportowe, a nawet pisali kartki z życzeniami do Polski. W ostatni piątek, 30 listopada, zakończyliśmy uroczyste obchody stulecia niepodległości Polski wspaniałym koncertem Wojskowego Zespołu Wiarusy. Po prawie godzinnym wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i wojskowych, uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły zatańczyli na sali gimnastycznej poloneza.

Listopad miesiącem Niepodległej – organizacja projektu