W środę  11 maja 2022 odbył się w naszej szkole IV Wojewódzki Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych pod nazwą „Kaligrafia na Medal”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Damnica.
Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego pisania oraz doskonalenie umiejętności odręcznego pisania zgodnego z zasadami szkolnej kaligrafii. W  etapie wojewódzkim  konkursu uczestniczyło 12 uczniów.

Laureaci konkursu:
I miejsce : Hanna Dybaś  – Smołdzino

II miejsce: Emily Ciereszko – Kobylnica

III miejsce: Hanna Gaj – Kobylnica

 

Finaliści konkursu:

IV miejsce: Alicja Puchała – Zagórzyca

V miejsce: Marcelina Gańska – Zagórzyca

 

Nagrody rzeczowe dla laureatów i finalistów ufundowali i wręczyli Wójt Gminy Damnica  Andrzej Kordylas, Dyrektor CEIK -u Grzegorz Gurłacz oraz Dyrektor Szkoły pani Maria Czerska.
Dziękujemy za  udział w pracach  komisji konkursowej  panu dyrektorowi Grzegorzowi Gurłaczowi z Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy, paniom Agnieszce Warkockiej z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Damnicy,  Joannie Sobolewskiej z Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy, Jolancie Kozyrskiej oraz Wioletcie Bogusz  – nauczycielkom Zespołu Szkół w Damnicy.

Dziękujemy pani Wioletcie Bogusz, która zorganizowała konkurs  oraz  pani Izabeli Brzykcy,  która pomagała w organizacji.