Warcaby są grą o przejrzystych zasadach, która rozwija logiczne myślenie. Grając w warcaby, spędzamy czas ze swoimi najbliższymi – rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i rówieśnikami.

Warcaby wydają się prostą grą, ale wygrana z doświadczonym graczem wcale nie jest łatwa.

Możesz w niej obmyślać strategie i tworzyć naprawdę ciekawe sytuacje na planszy.

Uczniowie klasy II a rozegrali w piątek I Klasowy Turniej Warcabowy. Ustawiono stoliki, przygotowano plansze, omówiono zasady gry i punktację. Każda partia trwała trzy minuty, potem następowało liczenie punktów. Wygrywał ten gracz, który miał więcej pionków na planszy. Przed kolejnymi partiami dzieci zmieniały miejsca. W ten sposób rozegrano sześć partii.  Zwycięzcą pierwszej edycji został Hubert, drugie miejsce zajęła Hania, a tuż za nią była Ada.

Powietrze było aż gęste od emocji, a wypieki na twarzach i skupiony wzrok mówiły o wielkim zaangażowaniu.

Już niedługo kolejna edycja. Ci, którym się nie udało, niech trenują w myśl zasady „Trening czyni mistrzem”.