Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2018/2019, rozpoczęły się sportowe zmagania w ramach Gminnej Olimpiady Młodzieży. W tym roku szkolnym uczniowie startują w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2006 i młodsi oraz grupa starsza 2003-2005 z podziałem na płeć. W naszej gminie rywalizować będą uczniowie z Damna, Zagórzycy i Damnicy. Zwycięstwo w rozgrywkach gminnych daje awans do zawodów powiatowych. Za nami pierwsze starty naszych uczniów.

SZACHY
Zespoły mieszane, w dwóch kategoriach wiekowych, wzięły udział w rozgrywkach szczebla powiatowego.

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
Wszystkie nasze zespoły awansowały do zawodów powiatowych, wygrywając biegi gminne.
Biegi szczebla powiatowego odbyły się 3 października w Smołdzinie. Miła niespodziankę sprawił uczeń Marcel Maciąg, który w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce, zapewniając sobie udział w zawodach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się na wiosnę. BRAWO MARCEL !!!

HALOWA PIŁKA NOŻNA
Chłopcy z rocznika 2006 i młodsi, zajęli II miejsce w rozgrywkach gminnych.

MINI PIŁKA RĘCZNA
28 września br. w Zagórzycy odbyły się rozgrywki mini piłki ręcznej. Do zawodów powiatowych zakwalifikował się zespół dziewcząt, zdobywając I miejsce, chłopcy uplasowali się na miejscu II.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
W Damnie reprezentacje szkół rywalizowały w sztafecie 10x 800m (młodsi) i 10x1500m (starsi).
Do zawodów powiatowych, które odbyły się 5 października w Kępicach awansowały dwie nasze sztafety: młodszych dziewcząt i starszych chłopców.