„Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”                           FRANK SMITH

Corocznie 26 września w naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest promowanie nauki języków, różnorodności językowej i wielojęzyczności. W tym roku  uczniowie ZS w Damnicy po raz kolejny mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat języków europejskich. Nauczyciele języków obcych przygotowali dla nich wiele interesujących zadań.  Nasza młodzież zobaczyła tym samym, że nauka języków nie musi być nudna, a w rozwijaniu umiejętności językowych można wykorzystać telefon komórkowy. Uczniowie w trakcie przerw podążali za rozwieszonymi w całej szkole kodami QR, odkrywając ciekawostki językowe, szukali swojego „językowego bliźniaka”, pochwalili się swoimi projektami dotyczącymi krajów języków obcych, robili sobie pamiątkowe zdjęcia w Fotobudce oraz wspólnie śpiewali i tańczyli. Wielu uczniów w tym dniu zmieniło także swoją narodowość- przebierając się za Włochów, Anglików, Francuzów, Niemców czy Austriaków. W tym dniu przygotowano tematyczne kąciki- dla najmłodszych zadania z kolorowankami, a dla „nieco” bardziej zaawansowanych uczniów- książki i gazety w różnych językach. Przygotowano także okolicznościowe notesiki „Językowe love”.