Zima to trudny okres dla wolno żyjących zwierząt, zwłaszcza pod względem zdobycia pożywienia. Uczniowie uczęszczający na koło przyrodnicze przygotowali kule z ziarnami dla ptaków. Wszyscy aktywnie włączyli się w wykonanie zadania. Z przyniesionych przez siebie ziaren zbóż, różnego rodzaju kasz, suszonych owoców, nasion słonecznika, dyni, lnu i smalcu lepiliśmy smakowite kule dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Powstała też wersja „żelkowa” – różnokształtne zawieszki z nasion połączonych z rozpuszczoną żelatyną. Niektórzy mniej lub bardziej skrycie sami smakowali zgromadzonych produktów – suszonych owoców morwy, jabłek, pestek dyni czy słonecznika. Na szczęście produktów mieliśmy wystarczająco dużo. Kto chciał mógł zabrać ze sobą kule pełne obfitości i wyłożyć je w przydomowym karmniku lub zawiesić w siatce na drzewie. W naszej klasie też pojawił się karmnik z naszymi wyrobami. Mamy nadzieję, że okoliczne ptaszki szybko się o nim dowiedzą.
Najnowsze aktualności
Archiwum
2026-06-11 11:01:51
Sukces w 43. Powiatowym Konkursie Poezji
2026-06-03 09:43:13
Sukces naszych uczennic w XXXIII Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”
2026-06-03 09:42:05
📢 Komunikat: Zwrot kluczy do szafek oraz podręczników szkolnych
2026-06-01 08:38:28
Gala Konkursowa Międzynarodowego Konkursu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Witkacy. Napisane dzisiaj”
2026-06-01 08:24:44
Dzisiaj Wasze święto - Dzień Dziecka!
2026-05-29 12:37:40
„Slalomem po sukces – czwartoklasiści na egzaminie!”
2026-05-29 07:51:01
Wycieczka do Czołpina w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”
2026-05-28 08:12:02
Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki w klasie drugiej
2026-05-27 11:36:33
HARMONOGRAM DYŻURÓW WAKACYJNYCH
2026-05-26 10:27:52
Konkurs plastyczny ,,Eko-wieś dawniej i dziś''
Archiwalna wersja strony
2024-01-19 09:23:35







