W miniony weekend po raz szesnasty obchodzono święto mieszkańców i lokalnej społeczności gminy Damnica połączone z obchodami trzydziestej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu. Rozpoczęło się ono 31 maja (piątek) od konferencji naukowej pt. „Gmina Damnica – tożsamość miejsca. Historia, tradycja, teraźniejszość” , w której brało udział dziesięcioro uczniów z naszej szkoły, zainteresowanych historią naszej „Małej Ojczyzny”. Konferencja została zorganizowana przez Urząd Gminy we współpracy z Instytutem Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Na zakończenie konferencji odbyła się debata moderowana Co nam daje samorządzenie? O administracji samorządowej, sprawowaniu władzy i wolnym demokratycznym pokoleniu.
Miłym akcentem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu „Zaczarowane w obrazie”. Cieszymy się, że wśród nagrodzonych w kategorii do lat 17 znalazło się kilkoro uczniów z naszej szkoły, którym bardzo gorąco gratulujemy.
I miejsce – Agata Ślusarska
II miejsce – Julia Grochała
Wyróżnienia – Hania Kowal, Kalina Urbańska, Kamil Wiśniewski, Wojtek Wiśniewski
Jednak najwięcej atrakcji czekało na dzieci i dorosłych w sobotę. Wychowankowie naszego Przedszkola „Leśny Ludek” z grup Jeżyki i Zajączki oraz Wiewiórki i Sówki pod opieką nauczycielek zaprezentowali się na scenie w utworach muzycznych. Na koniec każdego występu nasi mali artyści zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Andrzeja Kordylasa słodkimi upominkami. Była to też okazja do wspólnego zdjęcia na scenie ze swoimi rodzicami. W dalszej części wystąpiły zespoły taneczne oraz wokaliści przygotowani przez instruktorów Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Tutaj też mieliśmy możliwość zobaczyć silną reprezentację naszych uczniów.
Dziękujemy za wspaniałe wrażenia i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!