CODE WEEK 2021 – Europejski Tydzień Kodowania

Termin tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania to 9 – 24 października.

Nasza szkoła została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań z trzema wydarzeniami w ramach Code Week EU:

  1. wydarzenie – Makieta skrzyżowania z Arduino

Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z elektroniką i programowaniem mikrokontrolerów.

Uczniowie będą wykorzystywać do tego celu płytkę Arduino UNO oraz elementy elektroniczne takie jak: wyświetlacz LCD ze złączami, płytkę stykową, przewody, diody, rezystory i wiele innych.

  1. wydarzenie – Wirtualny pokój zagadek

Uczniowie stworzą wirtualny pokój zagadek, gdzie zostaną zamknięci w pomieszczeniu, a ich zadaniem jest odnalezienie klucza i wydostanie się z niego. W celu odnalezienia klucza uczniowie muszą rozwiązać zagadki, łamigłówki. Celem zajęć jest zapoznanie z jednym z programów, który można wykorzystać do stworzenia wirtualnego pokoju zagadek, kształtowanie logicznego myślenia, kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów podczas współpracy z innymi.

  1. wydarzenie – Gra terenowa w budynku szkoły z App Inventor

Uczestnicy gry będą wchodzić do różnych miejsc w szkole, gdzie należy wykonać konkretne zadania, w celu znalezienia skarbu. Uczniowie stworzą aplikację w narzędziu App Inventor, którą wykorzystają podczas gry.

W kodowaniu wezmą udział chętni uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia z informatyki. Do udziału zapraszamy także inne osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu. Proszę zgłaszać chęć udziału do nauczyciela informatyki do 15.10.2021 r.

Więcej informacji: codeweek.eu

https://codeweek.eu/events

Życzymy miłego kodowania! :)