Termin tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania to 5 – 20 października.

Nasza szkoła została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań z dwoma wydarzeniami w ramach Code Week EU:

  1. wydarzenie – Przygoda z Arduino

Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z elektroniką i programowaniem mikrokontrolerów. Uczniowie będą wykorzystywać do tego celu płytkę Arduino UNO oraz elementy elektroniczne takie jak: wyświetlacz LCD ze złączami, płytkę stykową, przewody, diody, rezystory i wiele innych.

  1. wydarzenie – Kodowanie z App Inventor

Uczniowie stworzą aplikację mobilną dla telefonów z systemem Android przy użyciu narzędzia App Inventor.

W kodowaniu wezmą udział chętni uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia z informatyki. Do udziału zapraszamy także inne osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu. Proszę zgłaszać chęć udziału do nauczyciela informatyki.

 

Więcej informacji: codeweek.eu

https://codeweek.eu/events

Życzymy miłego kodowania! :)