11 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI edycji Biegu Olimpijskiego, rozgrywanego rokrocznie w Kwakowie.

Ceremonia zapalenia znicza przez znanego olimpijczyka pana Kazimierza Adacha, wciągnięcie olimpijskiej flagi na maszt podczas hymnu pozwoliło uczestnikom poczuć się jak na prawdziwej Olimpiadzie. Na tej uroczystości obecni byli również inni olimpijczycy, którzy reprezentowali Polskę na różnych Olimpiadach.

Przed uczestnikami był do pokonania dystans ok 6 km – lasem,polem,drogą. Kto chciał biegł, ktoś inny maszerował, ale ważne, że wszyscy zameldowali się na mecie, gdzie czekał  na każdego dyplom i ciepły posiłek.

Wśród ponad 500 zawodników Filip Knapczyk zajął wysokie VI miejsce a w swojej kategorii wiekowej był pierwszy i otrzymał przepiękny puchar i wielkie gratulacje.

Najważniejszy jest udział – brawa szczególnie dla uczniów klas 0-III i rodzica, który również pokonał z nami ten dystans. Niech to będzie zachęta dla innych w przyszłym roku.

„Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze.”

  Pierre de Coubertin