Kiedyś andrzejkowe wróżby traktowano bardzo poważnie, dziś są świetną rozrywką dla dzieci i dorosłych.

W andrzejkowy dzień 29 listopada zawitały do nas pręgowane i łaciate, duże i małe, kotki i koteczki. Każdy z nich wspaniale bawił się w kocie zabawy; miauczał piosenki, prychał, gonił swój ogon, łapał kolorowe papierki, prężył grzbiet, uciekał przez płotek. Radości oraz uśmiechu było wiele.

Kotki spotkały się też w klasach aby poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Już w swoim gronie z ciekawością przekłuwały papierowe serce, aby odczytać imię, losowały magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukały swojej szczęśliwej liczby, poznawały znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Wszyscy z nadzieją czekają na następny taki czas… czas zabaw.