18 maja 2020 r. obchodzimy 100. rocznicę urodzin naszego Patrona Jana Pawła II. Planowaliśmy, że ten dzień będzie wielkim Świętem Szkoły – że tego dnia nie będzie lekcji, a my zobaczymy inscenizację związaną z życiem i dziełem tego wielkiego Polaka, w szkole odbędą się konkursy, wystawy, projekcje filmów o Janie Pawle II. Na pewno wraz z pocztem sztandarowym uczestniczylibyśmy też w diecezjalnym zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Niestety koronawirus pokrzyżował nie tylko te plany.

Ojciec Święty Jan Paweł II to niekwestionowany autorytet religijny i moralny, przyjaciel młodzieży, misjonarz, apostoł miłosierdzia. Jego nauczanie to ogromna spuścizna, której nie wolno nam zaprzepaścić. Wśród setek cytatów jest ten, który od początku towarzyszy nam w codziennej szkolnej pracy: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Jan Paweł II uczył, że codzienność składa się z rzeczy małych, z drobnych wyzwań, obowiązków. Jeśli sumiennie zadbamy o sprawy najmniejsze, okaże się, że i tym największym damy radę.

Mimo wszystko, a właściwie dlatego chcemy pokazać, że pamiętamy i że jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła nosi właśnie imię Świętego Jana Pawła II. Nauczyciele naszej Szkoły w tych niecodziennych okolicznościach zainspirowali uczniów do stworzenia prac plastycznych dotyczących naszego Patrona, a oni stworzyli dla Niego bukiety urodzinowe, kartki z życzeniami, portrety ukazujące Go jako człowieka wielu pasji, przyjaciela dzieci i młodzieży.

W filmie można zobaczyć prace uczniów naszej szkoły, usłyszeć piosenki wykonane przez nasze uczennice Zuzię i Hanię Krysiak oraz Lilę Zawadzką, a napis powstał dzięki uczniom klasy ósmej. Nad organizacją tego przedsięwzięcia czuwały panie Anna Kubik, Agnieszka Pawłowska, Monika Przyborowska, Dorota Sulikowska i Anna Zawadzka. Nieocenioną pomocą służyła również pani Anna Krysiak.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Poniżej link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=HEZ_KKOZrcQ

Zachęcamy też do obejrzenia filmu wykonanego przez Wojtka Wiśniewskiego, ucznia klasy 7 a.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=9wIoh-6vsN8&feature=youtu.be

Zapraszamy również do obejrzenia filmu biograficznego ” Karol Wojtyła – nasz Papież” udostępnionego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HHOX03Pmd5s