Zwykli niezwykli… czyli fascynujący świat naszych absolwentów


Informujemy, iż Seweryn w dniu 8 czerwca 2015r. przerwał swoją podróż ze względów zdrowotnych.


 

 

 

 

 

 


19 lutego 2015r. gościliśmy w szkolnej bibliotece absolwenta naszej szkoły z 2004r. -  Seweryna Falkowskiego. Obecnie mieszka w Strzyżynie. Pasjonat podróży na własną rękę, specjalizujący się w wymagających trekingach górskich. Propaguje wiedzę na temat bezpieczeństwa w górach i zachowań proekologicznych. W roku 2011 samotnie wędrował przez polskie góry wzdłuż południowej granicy (980 km), w 2013 pokonał pieszo Alpy, a w 2015 wyrusza na wyprawę trekkingową, której celem jest przejście trasy przez Himalaje i Karakorum (3500km).
    W spotkaniu, które zostało zorganizowane w ramach działań innowacyjnych "Zwykli niezwykli... czyli fascynujący świat naszych absolwentów",  uczestniczyli uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy z zainteresowaniem wysłuchali opowiadań o wyprawach starszego kolegi, obejrzeli sprzęt niezbędny do pokonania tras górskich. Ciekawym urozmaiceniem opowieści były zdjęcia z różnych zakątków gór Europy.